UZMANLIKLAR

Müzik Prodüksyion

Music Producer : Bir müzik fikrinin akla düştüğü andan satışa sunulduğu ana kadar, eserin dış pazara sunulabilmesi için teknik ve yaratıcı bilgi ve düşüncelerini artistin ve performansın doğru piyasayı bulmasını sağlayacak şekilde uygulamak ve performansı artistin özelliklerini yansıtır hale getirir.

Record Producer : Prodüksiyon planı yapılmış bir albümün stüdyo kayıt aşamasını, gözlemlemek, planlamak, yönetmek ve planı aslına uygun tamamlamak görevlerini yerine getirir.

Sound Designer : Önceden kayıt edilmiş sesleri temin ederek, özelleştirip, manipüle ederek, film, tiyatro, konser performansı, müzik kaydı, bilgisayar ve oyun sektörlerinde ortama bir alan ve derinlik kazandırma tasarımı yapar.

Foley Recording Artist/Editor : Canlı kayıtların yapılabildiği yaratıcı bir stüdyoda çeşitli aksesuarlar kullanarak film için ses efektleri yaratır.

Digital Audio Operator/Post Production : kayıt, editleme, mix, master hazırlama, foley simulasyonu, diyalog, ses tasarımı, ses efekt, doblaj, oyun ses tasarımı, film ses tasarımı, müzik ses tasarımı, işlemlerini, dijital audio çalışma istasyonlarında yürütülecek işlemleri uygulamaktan sorumludur.

Mix Engineer: Ön kayıtlı ses kanallarının, volüme, frekans, pan pozisyonları ve efekt karışımlarını dengeleyerek, çok kanallı enstrüman ve vokal kayıtlarını, son şekline hazırlar

Performance Engineer : Ses, ışık, sahne, truss gibi show dünyasının gerektirdiği teknik donanımların tamamına hakim olarak, show’un görsel, işitsel tasarım ve performansın sürekliliğini sağlar.

Mastering Engineer : Ön kayıtlı dijital veya analog audio materyalleri, mono, stereo, çok kanallı halden CD veya plak gibi satışa sunulabilir hale getirir.


Şuan Buradasınız Ana Sayfa