EĞİTİM MODELİ

Visual Arts
Günümüzde sektörler teknolojinin hızına ayak uyduracak şekilde sürekli bir gelişim içerisindedir. Bilgi teknolojiye temel oluşturacak bir sistem üzerine kurulmamışsa 2 yıl içerisinde sektörde kullanılamayacak bir zaman kaybı olarak karşınıza çıkar. Eğitim temel tasarım ilkelerinden başlayıp, fotoğraf, video, 3 boyutlu animasyon, reklam ve halkla ilişkiler desteği verip sizleri tam teşekküllü birer görsel iletişim tasarımcısı haline getirmeyi amaçlıyor ve eğitim programımızın farkı, öğrencimizin piyasadaki başarısını oluşturuyor.

1- Temel Tasarım : Görsel mesajı 4 köşeli bir zemin üzerinde düşünürsek, iyi bir mesajın diğer bir deyişle görsel iletişim tasarımcısının, renk, şekil, kompozisyon bilgisine hâkim olması gerekir. Bu dersin adı temel tasarım eğitimidir verilecek mesajın kompozisyonunu doğru planlamak için bu eğitimi mimarlar, grafikerler, heykeltıraşlar, fotoğrafçılar ve yönetmenler alırlar.

2- Sayfa Tasarımı : Eskiden film ve fotoğraf birtakım kimyasallar yardımıyla banyo edilirdi, artık dijital teknolojinin gelişmesiyle bu işlem yerini grafik tasarım yazılımlarına bıraktı.Durağan kare olan fotoğraf için bu yazılımın adı photoshoptur. Kareler arasındaki renk uyumu ve görsel mesaj bu programla düzenlenir. Filtreleme, renk düzeni, netlik, ışık uyumu ve kompozisyon teknikleri bu program vasıtasıyla ekrana aktarılır.

3- Kamera ve Işık: Temel tasarım ve photoshop ile görsel mesajı düzenleme tekniklerini bir araya getirebilmek için ilk adımdır. Fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek, video çekimine geçildiğinde baş edilmesi gereken diğer iki unsur olan zoom ve görüntü hareketi olmaksızın mesaj verebilmeyi öğretiyoruz.

4- Animasyon : Bir görsel mesajı oluşturmadan önce hazırlanması gereken unsurlardan biri storyboard oluşturmak veya 2 boyutlu bir cisme hareket kazandırarak ,bir çizime hareket imkanı sağlamak animasyon programlarının size öğretisi olacaktır.

5- Çoklu Medya Tasarımı : Hazırlanan görüntüler; animasyon, grafik bilgileri, web tasarımı, flash menü hazırlama ve temel montaj programları da eklenerek sunuma hazır hale gelir.

Şuan Buradasınız Ana Sayfa