DERSLER

Visual Arts
Sanat Tarihi ve Film Grameri : Sanat tarihi ünitesi Greko-Roman dönemden 20. yy a kadar olan önemli sanat eserlerini, onları üreten çağlar ve medeniyetlerin entelektüel arka planı bağlamında inceleyerek öğrencilere tanıtır.

Grafik Tasarım ve Sayfa Tasarımı : Grafik tasarım ünitesi çeşitli artistik stil çalışmaları doğrultusunda, temel kompozisyon, tasarım, sanat, renk ve grafik bilgileri sağlar. Ayrıca, öğrencilere basılı veya görüntülenen sayfa tasarımlarının nasıl bütüncül bir grafik element olarak tanımlanacağını da öğretir.

Web Tasarımı : Web tasarım ünitesi, world wide web için, sektörde en çok kullanılan web yazılım softwarelerini kullanarak yaratıcı ve işlevsel içerikler hazırlamanın yanı sıra, html ve java script uygulamalarını da çözüm odaklı kullanmayı öğretir.

Kamera ve Işık
 : Bu ünitede öğrencilerimiz, sinematografi esaslarını, kameranın gözüyle görerek, yeni bir gerçeklikle tanışarak deneyimler. Ünite ayrıca temel color correction ve HMI, floresan ve tungsten kaynaklarını kullanarak kamera filtrelemeyi de kapsar.

Görsel Algı: Görsel Algılama, göz ve ışık ile yapılan algılama eyleminden kaynaklanmaktadır ve canlıların geliştirdiği en etkili algılama metotlarından biridir. Biyolojik bilgilerin psikolojik yaklaşımla harmanlandığı ünitede öğrenci sunduğu tasarımın veya ürünün kitleye nasıl ulaştığı ve kitlede nasıl bir izlenim bıraktığı temel bilgisini edinir.

Fotoğraf Teknikleri : Fotoğrafçılık ünitesinde öğrencilere siyah-beyaz fotoğrafın temel prensipleri tanıtılır ve kamera teknikleri, kompozisyon, pozlama bilgisi ve siyah-beyaz filmlerin banyo süreçleri öğretilir.

Senaryo Yazarlığı: Bu ünitede öğrenciler, hikaye, karakter, set ve point of view gibi kurgunun geleneksel öğelerini analiz ederken, senaryo okuma, yazma ve anlamada da tecrübe kazanır. Öğrenciler, görsel hikaye anlatımı sanatına odaklanırken, birçok film yapım tekniğini herhangi bir film veya televizyon projesine adapte etmeyi öğrenirler.

Kurgu Teknikleri
 : Kurgu teknikleri ünitesi, estetik kurgu konseptlerini ve bir hikaye anlatıcısı olarak kurgucunun rolünü anlatır. Öğrenciler ayrıca, diyalog kurgusu, sahne geçişleri, zaman ve mekan algısı, tempo, ses efektleri, görsel efektler ve müzikle kurgu gibi pek çok post-prodüksiyon kavramını da öğrenir.


Şuan Buradasınız Ana Sayfa