Müzik Prodüksiyonu

Profesyonel akademisyen egitmenler kılavuzlugunda program, elektronik cihazların sinyal akısı, bilgisayar yazılımları, kayıt, kompozisyon, saklama ve editleme teknikleri, yanı sıra birçok güncel ve deneysel müzik enstrümanı ve yeni müzik teknolojilerini, yeni sound'lar yaratmak için gerekli egitim disiplinlerini kapsar.
PAKET 1
3 ay Cumartesi günleri Hafta da 4 Saat
720TL + KDV

1-2.Hafta : Egitimin ilk adımında ses enerjisini meydana getiren fiziksel özellikleri irdeleyerek, gözle görülmeyen ses enerjisine, degisen kosulların, etkisini inceleyebilme, islemlerin sonuçlarını öngörebilme yetenegi kazandırılır.

3-4.Hafta: Beste ve armonizasyon teknikleri. Bu adım kisinin beste yapabilme ve yaptıgı çalısmaları aranje edebilme yetenegini gelistirmeyi amaçlar. Ögrenciler derslerde bir yandan armonizasyon metodlarını ögrenirler.
5-6.Hafta: Ableton Live kullanarak teknik, teorik ve pratik uygulamalarla elektronik müzige ve prodüksiyon asamasına giris. Ögrenciler bu adımda elektronik müzigin temel bilesenleri ögrenip, bu bilgiler dogrultusunda Loop, sample, fx olusturmayı ve bunları kullanmayı ögrenerek prodüksyonun ilk asamasından son asamasına kadar geçen süreyi incelerler.
7-8.Hafta : Bu adımda ögrenciler, sadece DAW teknolojileri kullarak, audio plugin ler destegi ile kendilerini en üst kalitede ifade edebilecek düzeye gelecektirler. Bilgisayar ortamında Cubase 5 ve Logic pro 9 kullanarak DAW teknolojilerini ögrenme, ögrenirken bir taraftanda bu bilgilerini DAW programlarına aktarmayı ve program içerisinde kullanmayı ögrenirler.
9-10.Hafta : Dersin bu asamasında edit ve mix noktalarında temel prensipler ögrenildikten sonra pratik bilgiler verilerek uygulamaya yönelik çalısmalar yaptırılır.
11-12.Hafta: CD basım asaması, parçaların volume dengeleri, süreleri, sıraları ve kapak tasarımı.

PAKET 2
3 ay Cumartesi günleri Hafta da 4 Saat
720 TL +KDV

1 Ek paket: Bu dersin amacı profesyonel studyo ortamında detaylı bilgiler vererek ögrencilere sorun çözebilme becerisi kazandırabilmektir.
1-2.Hafta: Stüdyo ortamında Mikrofonlar ve ileri mikrofonlama teknikleri,
3-4.Hafta: Kayıt teknikleri, analog ve digital kayıt esasları
5-6-7-8 Hafta: Protools HD ve Neve Genesys kullanarak ileri kayıt, mix, prodüksiyon
teknikleri.
9-10.Hafta: Canlı performanslar üzerinde yapılan çalısmalarla edit ve mix becerisini kısa sürede edindirmeyi amaçlar.
11-12 Hafta: Albümün sarkıları arasındaki Eq, Volume, Rms, Dinamik oran, mix, kayıt ve mühendis gibi teknik degerleri stabil hale getirerek, albümün hedeflenen pazardaki sektörel standartlara ulastırılmasını saglayan prodüksiyonun son asamasını ögretmeyi amaçlar.

Şuan Buradasınız Programlarımız Kişisel Gelişim Programları Müzik Prodüksiyonu