2009 YILI BURS YARIŞMASI KAZANANI: BORA KÜÇÜKYILMAZ

2009 yılında online burs yarışmasına katılarak Galatasaray İTM sound production bölümünde burslu okuyan Bora Küçükyılmaz'a yarışma ve sonrasıyla ilgili sizin merak ettiklerinizi sorduk;

Galatasaray İTM Online burs yarışmasına dahil olma sürecinizi bizimle paylaşabilir misiniz, yarışma öncesinde ki hedefiniz neydi?

Bora Küçükyılmaz : Burs sınavına girerken mevcut ilgim ve bilgilerimi pekiştirecek, resmileştirecek bir okulda burs imkanıyla okumak en büyük hedefimdi. Öncelikle bursu kazanmak yegane hedefimdi ve bunun için çok gayret gösterdim.

Peki burs yarışması tamamlandığında nasıl bir prosedür takip edildi?

B.K. :Bursu kazandıktan sonra genel burs prosedürü olarak başarıyı tanımlayan bir sözleşme imzaladım.

Yarışma sonucunda kazandığınız başarı bursunun motivasyonunuza bir etkisi oldu mu?

B.K. :Burslu olmak gerçekten motivasyonu çok yükseltiyor. Bursu gerçekten hakettiğinizi hem kendinize hem de etrafınızdakilere bir anlamda kanıtlama ihtiyacı duyuyorsunuz, böyle güzel bir imkanı kimse kaybetmek istemez. Ayrıca bursu kazanan biri zaten belli bir seviyenin üstünde olduğu için yanlızca düzenli çalışarak gerekli her türlü başarıyı kazanabiliyor.

Düzenli çalışmayla her türlü başarının kazanabileceğini söylüyorsunuz, peki bu bursu kaybetmemek için öğrencilerin neler yapması gerekir?

B.K. :Okulda ki en önemli şey devamlılık. Dersleri düzenli takip edip ödevlerinizi düzenli yaptığınız sürece bursu kaybetmek gibi bir şey söz konusu değil.

Galatasaray İTM eğitimlerine burslu olarak dahil olmanın size sağladığı avantajlar neler oldu?

B.K. :Burslu olmak tabi ki de maddi olarak birçok derdinizi çözüyor ama daha önemlisi Galatasaray İTM' de okumak bir ayrıcalık. Bu bakımdan böyle imkanları olan bir kurumda hem de burslu okumak gerçekten çok güzel şeyler kattı. Pratik, çevre, sektörün işleyişi gibi konularda bilgilerimi geliştirip, hocaların tecrübelerinden faydalandım.

Peki bugünlerde Bora Küçükyılmaz neler yapıyor?

B.K. :Benim mevcut albüm, sahne ve stüdyo çalışmalarım devam ediyor. Okulumun da bana kattıklarıyla beraber mesleğimde daha yükseklere çıkmak için bir fırsatım olacak. Küçük bir ihtimalde olsa fırsat bulabilirsem yurtdışı düşünüyorum. Şu an ise Türkiye'nin en köklü stüdyolarından biri olan Stüdyo18'de aranjörlük yapıyorum. Ayrıca seslendirme, canlı performans, stüdyo müzisyenliği ve albümümle ilgili konser ve diğer çalışmalarımı devam ettiriyorum.


Şuan Buradasınız Ana Sayfa