Sinemada aksiyon yaratmanın sırları

İnsanın algısını bilinci dışında kontrol altında alan psiko algı olgusunu eğitime dahil ederek medya öğrencilerini bilinçli eğitmekte olan Galatasaray ITM yıllardır kemikleşmiş tabuları yıkarak sektörde algısal farklaryaratan ustaları, sırlarını paylaşmaya davet ediyor.

Sinemada 3 tip zaman vardır: Görüntünün detaylarının algılanabilmesi için gereken zaman, uzun çekimler, Seyircinin görüntüden etkilenmesi için gereken zaman yakın çekimler, duyguların ifadesine odaklanılır.

Filmin anlamı bu üç görüntünün montajlanmasıyla olusturulur. Zaman kavramının yarattıgı etkilerileri mercek altına alarak siz gelecek nesilleri zamanı farketrmeye davet ediyoruz. Film de zaman unsuruyla adeta dans eden, 3 boyutlu animasyonlarıyla bizi zamanda seyahate götüren hareketi ve efektleri yöneterek görüntüye anlam veren TARKAN-CEM ÖZEL kardesler , "Aksiyon sahnelerinin yaratılmasında kurgu, 3 boyutlu animasyon, özel görsel efektler ve aksiyon yönetmenligi" nin sırlarını anlatıyor. Ekim ayının ilk haftasında başlayacak "Sinemada zaman ve algı"seminerlerinin birincisi 7 Ekim Cuma saat 20:00'de Galatasaray ITM'de gerçekleştirilecek. Seminerin ardından başarılı iki katılımcıya film setinde uygulama imkanı verilecektir. Galatasaray ITM Edexcel akreditasyonu ile Media, Moving Pictures, Music Production ve Sound Engineering alanlarında uluslararası düzeyde QCF seviyesinde egitim verir Bir yönetmen gözüyle, belgesel, sinema, reklam filmi yapım aşamalarını isleyen eğitim, mesleki en yüksek seviyeli diplomayla sonlanır, akademisyen olmak isteyenler için iletişim alanında artı bir yıl eğitimle ''BA" Diploma (Lisans Diploma) derecesine geçiş yapma imkanı sağlar

Seminere katılım için tek yapmanız gereken isim soyisim ve iletişim numaralarınızı Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine mail atmanız.


Şuan Buradasınız Ana Sayfa