UZMANLIKLAR

Visual Arts
Fotoğrafçı: Latincede ışıkla yazmak anlamına gelir, kamera yardımıyla hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir.

Grafik Tasarımcı: Bir mesajı görsel yolla hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, billboard, basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlayan kişidir.

Web Tasarımcısı: Web grafik tasarımcısı, tasarım araçları ve grafik programlarını iyi derecede kullanabilen, html ve css bilgisine sahip çeşitli flash uygulamalar için layout oluşturabilen ve uygulamada gereken grafik desteği verebilen teknik kişidir.

Metin Yazarı: Seyirciyi filme bağlı tutan en önemli unsur olan senaryonun, ham fikir halindeki öyküden başlayarak akıcı bir film haline gelene kadar geçtiği aşamaları uygular.

Kamera Asistanı & Işıkçı: Çekimden önce ve sonra kullanılan malzemeleri hazırlar, temizler, bakımını yapar ve çekim sırasında kameramana yardım eder. Platolarda ışık sistemlerini kurma ve kontrol ederek ışıklandırma yapma bilgi ve becerisine sahiptir.

Şuan Buradasınız Ana Sayfa