2010 YILI DİJİTAL TASARIM SANATLARI BURSU "METİYE DUYGU AYDIN"

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşmekte olan online burs yarışması kapsamında sizlere ışık tutmak için geçen yıllarda burs kazanan öğrencilerimizle röportajlar gerçekleştirdik.

Sound production ve sound engineering bölümlerine burslu olarak okuma imkanı elde eden öğrencilerimizle müzik teknolojileri bölümü üzerine sohbetimizden sonra, dijital tasarım sanatları bölümünü burslu olarak okuma şansı yakalayan Duygu Aydın'a , kariyerini film ve dijital sanatlar alanında yapmayı planlayan ve video bölümünden burs yarışmamıza katılan yarışmacılarımızın merak ettiklerini sorduk..

Görsel sanatlar alanında da Galatasaray İTM'yi sizin için ayrıcalıklı kılan ve burs yarışmasına katılmanızı sağlayan sebep ne oldu?

M.DuyguAydın. : Kendimi teknoloji açısından geliştirmek istiyordum İTM'de eğitim teori ve uygulama ağırlıklı devam ediyor en önemlisi de uygulama imkanının çok olması ve daha okurken sektöre bir çok iş üretme imkanı vermesi bu sebeple de online burs yarışmasına katıldım.

Bize online burs yarışmasına dahil olduğunuz süreci anlatabilir misiniz ya da şöyle diyelim burslu eğitime dahil olabilmek için nasıl bir süreç takip ettiniz?

M.D.A. : Öncelikle bu bursu kazanmak için bir takım aşamalardan geçmem gerekti kazandığımı öğrendiğimde ise bir sözleşme imzaladım.

İmzalamış olduğunuz bir sözleşmeden bahsettiniz,sözleşme ile sizden beklenen neydi tam olarak ?

M.D.A. : Bu sözleşme,bursu kaybetmemek için yeterli, devamlı ve istekli bir öğrenci olacağımın bir garantisiydi.

Peki yıl içerisinde kazanmış olduğunuz bursu kaybetmemeniz için neler yapmanız gerekti?

M.D.A. : Devamlı ve sorumluluklarını yerine getiren bir öğrenci olmam bu konuda yeterli oldu.

Bursun sizi diğer öğrencilerden farklı kılan bir yaptırımı oldu mu en önemlisi eğitim sırasında ya da sonunda sizden herhangi bir ödeme talebinde bulunuldu mu?

M.D.A. : Farklı bir şey yapmak zorunda olmadım, standart bir öğrenciden beklenen sorumlulukları eğitim süresince yerine getirdim. Eğitim sürecim içerisinde ve bitiminde benden hiç bir para talebinde bulunulmadı. Böylelikle diğer öğrencilerden farksız bir şekilde eğitimimi aldım.

Galatasaray İTM'de aldığınız eğitimin size neler kattığını düşünüyorsunuz?

M.D.A. : Ufkumun açılmasını sağladı çünkü birçok alandan eğitim aldım, yıl içerisinde yaptığım stajlar ve sektöre hazırladığım gerçek işlerle daha yeterli hale geldim diyebilirim.

Eğitime başlarken kendiniz için planladığınız gelecek hayalinizin hangi noktasında duruyorsunuz şuan da ve en önemlisi de hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için Galatasaray İTM 'nin size sağladığı bir avantaj oldu mu?

M.D.A. : Hayalim kendime en uygun bulduğum alanda piyasada iyi yerlerde çalışmaktı, eğitimimi tamamladıktan hemen sonra okulum bana ssektördeki önemli bir prodüksiyon şirketlerinde post prodüksiyon alanında çalışma imkanı sağladı, şu anda iyi bir şirkette kurgu asistanı olarak çalışıyorum.


Şuan Buradasınız Ana Sayfa